Trwały podkład do twarzy – sprawdzone tricki na utrwalenie

Można przekopywać kolejne strony internetowe w poszukiwaniu tego jedynego, uniwersalnego podkładu, który okaże się trafiony pod względem odcienia, ceny i trwałości. O ile te dwie pierwsze rzeczy jest zazwyczaj łatwo pogodzić na drodze prób oraz błędów, tak z trzecim elementem bywa różnie, bo nawet najlepszy podkład, czyli ten z górnej półki, może nie spełnić oczekiwań.

Podkład do makijażu a pielęgnacja

Żeby najlepszy podkład nie zszedł przy lekkim deszczu albo opieraniu rąk o twarz podczas nudnych zajęć, można mu w tym nieznacznie pomóc. Podkład do makijażu to taki, który swoim składem nie obciąży skóry i odpowiednio ją odświeży, a przy okazji wydłuży działanie aplikowanych fluidów.

Tonik

Po porannej toalecie dobrze potraktować twarz tonikiem, a konkretnie wacikiem nasączonym tonikiem, który sprawi, że cera będzie nie tylko promienieć, co odetchnie od rozszerzonych porów. Poziom pH na skórze zostanie wyrównany, zaś w takich warunkach nakładanie kosmetyków jest tym łatwiejsze. Taki podkład do makijażu pozwoli utrzymać make-up przez długie godziny!

Nawilżenie skóry

Trzeba również pamiętać o odpowiednim nawilżaniu skóry twarzy, aby przez obciążenie make-upem zupełnie nie wyschła. Producenci kosmetyków proponują całą masę kremów, które dostarczają wartościowych składników cerze. Ponadto zastosowanie takiego fluidu okazuje się doskonałą bazą pod podkład, ponieważ szybko się z nim łączy i wydłuża jego „żywotność”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *