Pędzle do makijażu – co tworzy niezbędnik na start przygody z makijażem?

Nikt nie rodzi się mistrzem w żadnej dyscyplinie, a fakt, że niektórzy opanowali ekspercki poziom w jakiejś umiejętności jest wynikiem nie tyle wrodzonych predyspozycji, co przede wszystkim lat praktyki i uczenia się na błędach. Dlatego też nie ma co się zrażać i śmiało próbować swoich sił w różnych rzeczach. Na przykładu w sztuce makijażu!

Pędzle do makijażu w ruch

Z wyprawy do drogerii czy szperania po sklepach internetowych poświęconym sprawom makijażowym można wysnuć co najmniej jeden konkretny wniosek: pędzle odgrywają sporą rolę w malowaniu się. Pozostaje pytanie, które z nich są tymi niezbędnymi, a które da się zastąpić innymi akcesoriami?

Pędzel do pudru

Jednym z takich „must have” jest pędzel do pudru – to ten o dużej, puchatej główce, dzięki której nakładanie m.in. sypkiego pudru staje się o wiele prostsze. Dobra aplikacja kosmetyku wymaga tak podłużnych, jak i kolistych ruchów, żeby odpowiednio wykończyć cały make-up. Co istotne, ten sam pędzel do pudru sprawdzi się też np. do bronzera albo różu.

Pędzel do podkładu

Jako kolejny element podstawowego zestawu do makijażu wypadałoby wytypować pędzel do podkładu, choć niektórzy byliby zapewne skłonni spierać się, czy jest rzeczywiście niezbędnym zakupem, bo można zastąpić go np. beautyblenderem. Rzeczywiście, warto spróbować różnych aplikatorów np. Beauty Blender, niemniej pędzel do podkładu zapewnia kontrolę nad poziomem krycia i w samym rozprowadzaniu kosmetyku trudno znaleźć mu równych konkurentów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *