Makijażowe grzechy główne

Żeby się stać się profesjonalistą w jakiejś dziedzinie, trzeba do tego sporo praktyki, bo ta podobno czyni mistrza. Nie inaczej jest w kwestii makijażu – potrzeba czasu, aby nabrać wprawy do nakładania podkładu albo malowania perfekcyjnej kreski. Najważniejsze jednak to uczyć się na swoich błędach i nie bać się próbować nowych technik czy rozwiązań. Unikanie makijażowych grzechów głównych to dobry początek.

Nieumiarkowanie, czyli chęć do nakładania podkładu w ogromnych ilościach

Z definicji makijaż to maska, która ma ukryć niedoskonałości i nadać naturalny, świeży wygląd. Tyle że ta maska powinna być delikatna, nieprzesadzona. Jeśli zaś nałożymy zbyt dużo jakiegoś kosmetyku, to, co miało zostać zakamuflowane, stanie się tym wyraźniejsze i nawet najlepszy podkład nic tutaj nie pomoże. Trochę jak z gotowaniem: jeśli zwiększymy poziom ognia, trzeba być ostrożnym, żeby nie doszło do spalenia jedzenia.

Najlepszy podkład, ale najgorzej dobrany

Jednym z największych grzechów jest nieodpowiedni dobór podkładu do twarzy. Wybieranie spośród tysięcy podobnych kolorów może zawrócić w głowie, to prawda, ale kto szuka, nie błądzi. Błędem jest sprawdzanie odcienia np. wyłącznie na ręce; chodzi o to, że kiedy dochodzi do nakładania podkładu, okazuje się, że skóra na dłoni ma zupełnie inny kolor niż na szyi czy samej twarzy, a to znaczy, że finalnie sam fluid może średnio pasować. Droga po najlepszy podkład nie jest wcale taka łatwa!

Policzki klauna

Kto nie kojarzy przerażających make-upów klaunów, niech pierwszy rzuci kamieniem. Niektórym zdarza się malować na policzkach – być może na wzór Pikachu – dwa wielkie, różowe placki. I choć efekt jest komiczny, co do samych klaunów jak najbardziej pasuje, tak trudno powiedzieć, żeby takie samo wrażenie wywołał normalny makijaż. Róż, który obejmuje całe policzki, zamiast ograniczyć się do zaznaczenia kości policzkowych, z pewnością nie zalicza się w kanon „poprawnego wizażu”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *