Makijaż dla nastolatek

Kobiety malują się, aby zyskać na pewności siebie i sprawiać wrażenie bardziej atrakcyjnych poprzez maskujący niedoskonałości oraz podkreślający atuty makijaż. Wiele zaś nie potrafi wyjść z domu bez chociaż lekkiego make-upu. Dlatego tak istotnym jest, aby nie dopuścić do zbyt szybkiego oswojenia się z kwestiami malowania nastolatek.

Problemy z cerą w młodym wieku

Oczywiście zdarza się, nawet takie młode dziewczęta – ale i chłopcy, oczywiście – muszą toczyć batalie o naturze dermatologicznej. Jakie są to trudności wie każdy, kto musiał męczyć się z trądzikiem. Jest to argument przemawiający za tym, aby zapoznać dziecko z kosmetykami, które mogłyby w jakiś sposób zakamuflować wszelkie mankamenty na twarzy. Jednak, o czym należy pamiętać, wszystko w granicach rozsądku.

Im później, tym lepiej

Na dłuższą metę jednak, jeśli nastolatek może pochwalić się gładką cerą, nie ma potrzeby, aby zbyt wcześnie doprowadzać do jej obciążania różnymi produktami, np. podkładem czy pudrem. Dłużej zachowana naturalność wyjdzie zdecydowanie na zdrowie, a i rodzice zaoszczędzą trochę pieniędzy, bo kosmetyki nie są wcale taką tanią rzeczą.

Upór silniejszy od rozsądku

Czasami jednak trudno sprostać krnąbrnemu dziecku, które uparło się na to, aby do swoich codziennych czynności wprowadzić również malowanie się. Wtedy warto uświadomić je, jakie konsekwencje wiążą się z robieniem makijażu i w ramach kompromisu zabrać je do drogerii, żeby kupić kosmetyki dostosowane do wieku oraz skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *