Jak zatuszować cienie pod oczami? Makijaż krok po kroku

Chyba każdy chociaż raz w życiu musiał zarwać noc albo po raptem kilku godzinach (dajmy na to, że 3-4) zerwać się z łóżka i zacząć normalnie funkcjonować. Nie jest to ani przyjemne dla samopoczucia, ani dobre dla organizmu, co też zresztą staje się wyraźne pod postacią tzw. „worów” pod oczami. Najgorzej mają osoby, które dodatkowo obciąża genetyka i głębokie cienie pod powiekami jest u nich rodzinne.

Korektor na pomoc

W takich wypadkach korektor to istotna pozycja na liście „must have”. Tyle tylko, że dobranie odpowiedniego odcienia nie jest wcale taką prostą sprawą. Zły wybór może poskutkować efektem odwrotnym do zamierzonego, czyli zamiast zakamuflować, cienie zostaną tym bardziej uwydatnione.

Kolejne „must have”, czyli mini beauty blender

Jako że jednym z najgorszych błędów aplikacji korektora jest rozsmarowywanie go dokładnie pod oczami, należy się tego wystrzegać i czym prędzej poszukać akcesorium, za pomocą którego wklepiemy kosmetyk w skórę. Tutaj niewątpliwie sprawdzi się mini beauty blender, czyli beauty blender Micro Mini.

Jak zaaplikować korektor przy użyciu beauty blender Micro Mini?

Beauty blender Micro Mini, w związku z tym, że jest mniejszy od swojego standardowego odpowiednika, idealnie sprawdza się przy nakładaniu kosmetyków, zwłaszcza w tych trudno dostępnych miejscach, a cienie pod oczami to jedno z nich. Należy punktowo nałożyć korektor pod dolnymi powiekami i tworząc trójkąt, zejść niżej, na wysokość końca nosa. Mini beauty blender powinien pomóc dobrze zaaplikować korektor, który należy nałożyć po podkładzie, ale przed pudrem.